Me armë zjarri në valixhe, arrestohet në aeroport lojtari i NFL-së

Lojtari i NFL-së, Duane Brown, u arrestua të shtunën në aeroportin e LAX -it pasi u përpoq të hipte në një aeroplan me një armë në valixhet e tij.

Oficerja e policisë së LAX- it, Carla Rodriguez, e cila tha se ishte e paqartë nëse arma ishte e mbushur, konfirmoi se Broën u arrestua dhe u dërgua në burgun e LAPD Pacific.

Tani një lojtar i lirë, Bown u arrestua pasi një kontroll rutinë në çantën e tij zbuloi një armë zjarri. Incidenti ndodhi dje rreth orës 14:00 në Terminalin 6 ku Broqn ishte planifikuar të kapte një fluturim nga Los Angeles./albeu.com