MATURA 2022/ Dalin rezultatet e provimit në gjuhën e huaj

Janë bërë të ditur rezultatet e provimit në Gjuhën e Huaj të Maturës Shtetëore 2022.

Në linkun më poshtë do të gjeni përmes barkod, rezultatet në provim.

Statusi i Ministres Kushi:

I prita me padurim rezultatet e para të maturantëve tanë në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore dhe gëzohem që një pjesë e mirë e tyre kanë shkëlqyer me nota maksimale.

Jam optimiste edhe për provimet e tjera dhe ju uroj shumë suksese të gjithëve!

Linku i rezultateve:

qsha.gov.al/infos/matura_2022/d3/d3_rezultate.pdf