Makina doli nga rruga dhe u kthye përmbys, plagosen dy të rinjtë në Kretë, njëri shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kretë dhe si pasojë janë plagosur dy persona.

Sipas mediave greke një makinë ka kaluar me shpejtësi në kryqëzim, ka përplasur një shtyllë të PPC-së dhe më pas është përmbysur.

Në automjet ndodheshin dy të rinj (një grek dhe një shqiptar) të cilët mbetën të plagosur.

Ata u transferuan fillimisht në Qendrën Shëndetësore Moira dhe më pas në spitalin Venizelio të Heraklion, ku po trajtohen.


Shtuar 20.09.2023 13:35