LIVE në emision, gazetari godet me shpullë kolegun e tij gjatë transmetimit (VIDEO)

Një gazetar në Turqi ka goditur me shpullë kolëgun e tij, që ishte teknik i zërit, gjatë transmetimit live të emisionit televiziv.

Teksa po intervistonte ish-ministren Fatma Sahin, gazetari i “HaberTurk” Muharrem Sariyaka i bën me shenjë regjisë që të rregullojë zërin pas i ka problem. Menjëherë aty mbërrin një teknik zëri, por ai e qëllon dhe shtyn pas disa sekondash pasi konstaton se problemi nuk është rregulluar.

Në lidhje me ngjarjen reagoi më pas edhe vetë ish-ministrja që i kërkoi falje publike teknikut të zërit, ndërsa veprimi i gazetarit ka shkaktuar mjaft reagime te punonjësit e medias në vend.

Mesa duket këto janë pasojat e krizës ekonomike dhe asaj të demokracisë që po kalon vendi kohët e fundit./albeu.com/