Lante Rolexin me shampanjë, përgjimet “i fikën” karrierën të riut në Londër! Sistemi i sofistikuar që përdorte për komunikim (FOTO & VIDEO)

Një 28-vjeçar është kapur nga policia pasi ka derdhur shampanjë mbi orën Rolex në një klub nate në Londër.

Dailymail shkruan se Mansoor Kiani, një trafikant droge u zbulua nga policia vetëm nga veprimet në klubet e natës dhe xhirot me Ferrari.

28-vjeçari u dënua me 15 vite e gjysëm burg si shpërndarës droge dhe aktivitete të tjera të paligjshme, që kishin gjeneruar të ardhura për të.

Provat e mbledhura nga policia u shfaqën edhe në sallën e gjyqit.

“Pasuria e pashpjegueshme dhe sendet e shtrenjta të blera me para në dorë janë tregues kyç se dikush mund të jetë i përfshirë në krimin e organizuar. Ju mund të na ndihmoni t’i kapim këta njerëz duke folur dhe raportuar çdo shqetësim”, tha detektivi Tom Stean.

Mansoor Kiani nga Luton, u përpoq të fshihte aktivitetet e tij të trafikut të drogës duke përdorur një sistem komunikimi telefonik të koduar të quajtur “EncroChat”.

Përgjimet nga ana e policisë, pas dyshimeve të ngritura, i dhanë fund “karrierës” së tij./albeu.com/


Shtuar 5.12.2021 22:38