Konflikti në Lindje, shkon në 230 numri i të vdekurve në Gaza

Ministria e shëndetësisë e drejtuar nga Gaza e Hamasit thotë se sulmet izraelite tani kanë vrarë 230 njerëz, përfshirë 65 fëmijë, që nga fillimi i raundit të fundit të luftimeve.

Ministria tha se, midis atyre që u vranë të mërkurën ishte një burrë me aftësi të kufizuara, gruaja e tij shtatzënë dhe fëmija i tyre tre vjeç.

Izraeli thotë se ka ndërmarrë hapa për të shmangur viktimat civile, duke përfshirë dhënien e paralajmërimeve për banorët përpara sulmeve./albeu.com


Shtuar 20.05.2021 12:24