Konfirmohet rasti i parë me variantin “Delta” në Elbasan

Në Elbasan është konfirmuar rasti i parë me variantin Delta. I prekur është një 51-vjeçar i cili rezulton i pavaksinuar.

Dyshohet se variantin mund ta ketë marrë nga kontakti me persona që kanë ardhur nga Italia.

Kujtojmë se, sot u mblodh Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe lajmëroi se në vend janë 10 qytete që kanë present variantin Delta. /albeu.com

 

 

 


Shtuar 26.07.2021 14:26

Tags: ,