2 viktima dhe 10 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 10 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima.

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se janë shëruar edhe 16 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjithsej 156.086 raste, prej të cilëve 150.295 janë shëruar, kurse 5.491 kanë ndërruar jetë.

Aktualisht janë 300 raste aktive./albeu.com


Shtuar 26.07.2021 14:20