Komiteti i Ekspertëve, Manastirliu: Mbi 4,5 milion jetë të humbura në botë, Delta është tmerr (VIDEO)

Ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, foli mbi situatën e përgjithshme në botë të pandemisë së Covid-19.

Manastirliu tha se në botë janë mbi 4,5 milion jetë të humbura nga ky virus dhe shifrat janë gjithnjë në rritje.

Sipas saj e vetmja mundësi për ta shmangur virusin vdekjeprurës është vaksinimi, pasi të vaksinuarit sipas saj ulin rrezikun e fataliteteve./albeu.com


Shtuar 30.08.2021 12:35