Kolegji rrëzon PD-në për Durrësin, nuk ka përsëritje zgjedhjesh

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesat e PD-LSI për të shpallur pavlefshmërinë e zgjedhjeve të 25 prillit, në qarkun e Durrësit.

Kujtojmë se në Durrës, fitoi 8 madante në Durrës ndërsa PD 6.

Ky është qarku i pestë që Kolegji rrëzon, ndërsa pritet shqyrtimi i padive për qarkun Fier, Elbasan, Korçë dhe Shkodër./albeu.com

Shtuar 9.06.2021 07:06