Jep dorëheqjen se është sëmurë? Reagon Papa Françesku

Papa Françesku ka hedhur poshtë fjalët për një dorëheqje, për shkak të gjendjes shëndetësore.

“The Times” shkruan se Papa ka përjashtuar mundësinë e dorëheqjes, pas spekulimeve se ai po planifikon të largohet, pasi ka probleme shëndetësore.

Gjatë një takimi me peshkopët brazilianë në Vatikan, 85-vjeçari ka thënë se do të vazhdojë punën “derisa Zoti ta lejonte”, duke shtuar shkurtër dhe prerë “Dhe kaq”./albeu.com

Shtuar 23.06.2022 21:37