Iu zbulua “shtëpia e barit” në Shkodër dhe u arrestua, gjykata merr vendim për 42-vjeçaren

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 42-vjeçaren Marjana Vuksanaj, e cila u arrestua tre ditë më parë në operacionin e koduar “Jeran” ku u gjet lëndë narkotike në bodrumin e banesës.

Arrestimi i saj është vlerësuar i ligjshëm, por në vlerësim të provave të paraqitura dhe kërkesës së palës mbrojtëse është lënë arrest shtëpie.

Bashkëshorti saj vijon të jetë në kërkim.

Kujtojmë se nga operacioni u kapën  139 kg kanabis dhe 132 fidanë u gjetën në bodrumin e banesës së tyre në zonën e Malësisë se Madhe./albeu.com


Shtuar 6.12.2021 11:40