I shpëtoi për mrekulli flakëve, niset drejt Tiranës e moshuara (VIDEO)

Mynever Tela, 72-vjeçarja e cila u asfiksua nga tymi pasi apartamenti i saj në lagjen 2 të Pogradecit pasditen e sotme, ka pësuar rëndim të gjendjes shëndetësore dhe është nisur drejt Tiranës.

Flakët përfshinë kuzhinën e banesës pasi e zonja e shtëpisë e kishte harruar ndezur sobën.

Pas njoftimit të banorëve zjarrfikësit mbërritën në vendngjarje duke izoluar flakët.

Zjarrfikësit gjithashtu bëntë të mundur shpëtimin e të moshuarës që ishte bllokuar brenda.


Shtuar 20.07.2021 17:25