I kishin blerë motorr për ditëlindje, 18-vjeçari ndërron jetë para syve të prindërve

Një aksident ka ndodhur pasditen e djeshme në zonën industriale të Ostras, ku shtetasi italian, Luca Bergamaschi është viktima e aksidentit tragjik.

Luca ishte me biçikletë kur për arsye ende të paqarta humbi kontrollin dhe fluturoi në asfalt duke vdekur në çast. Luca ka lindur në Milano, por prej disa kohësh jetonte në Senigallia me prindërit dhe motrat e tij. Aktualisht ishte i regjistruar në Institutin Hoteleri Panzini, ku ndiqte vitin e katërt.

Sipas news.italy 18-vjeçari u stërvit me Akademinë Flow Brazilian Jiu Jitsu në Senigallia.

Përpjekjet për ta ringjallur nga operatorët 118, të ndërhyrë me ambulancën e Kryqit të Gjelbër të Ostras dhe një automjekim i mbërritur nga Senigallia, ishin të kota. Fatkeqësisht, zemra e tij tashmë kishte pushuar së rrahuri. Familjarët e dëshpëruar ishin dëshmitarë të manovrave të shpëtimtarëve të cilët bënë gjithçka për të rikthyer në jetë 18-vjeçaren. Asnjë mjet tjetër nuk u përfshi në përplasje./albeu.com