Momente emocionuese, Zinchenko vesh trofeun e Premier League me flamurin e Ukrainës (VIDEO)

Për Oleksandr Zinchenko, lojtarin e Manchester Cityt, festa e fitimit të Premierligës pati momente kontradiktore, sepse vendi i tij është në një luftë që pakkush e kupton, kundër Rusisë.

Ukrainasi, i lumtur sepse në një ndeshje të vështirë, në të cilën duhej të kapërcenin një humbje 0-2 për të fituar 3-2 dhe kështu të ngrinin titullin, mund të shihej duke u shpërthyer në lot dhe nuk është më kot, sepse tani kombi i tij është në një konflikt që ka lënë shumë të vdekur, miliona humbje materiale, por edhe dëbim të një numri të mirë të popullsisë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oleksandr Zinchenko 🇺🇦 (@o.zinchenko_11)

Dhe gjesti për të treguar krenarinë që ndjen për vendin e tij ishte të veshë flamurin ukrainas në trofeun që i akrediton ata si kampionë 2021-2022.

Padyshim që ky do të jetë një nga eventet sportive më të njohura të fundjavës, sepse në fund të fundit sporti dhe futbolli nuk i kuptojnë çështjet e luftës.

Lojtari ra në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale me këtë gjest, duke shkaktuar emocione te tifozët e futbollit./ h.ll/albeu.com