Higuain zbulon se pse Messit dhe CR7-tës u pëlqente të luanin me të

Disa lojtarë kanë patur fatin të luajnë si me Lionel Messi ashtu dhe me Cristiano Ronaldo-s gjatë karrierës së tyre.

Gonzalo Higuain është njëri prej tyre. Në kolonat e “La Nacion” në Argjentinë, Pipita shpjegoi pse, sipas tij, dy futbollistët më të mirë në botë gëzoheshin kur luanin përkrah tij.

“Të luash me Cristiano ose Messi nuk është problemi i tyre, është i juaji. Nëse unë jam ai që kam luajtur më shumë me ta, kjo është për shkak se i kam kuptuar në mënyrë të përsosur. E dija se çfarë u pëlqente, çfarë nuk më pëlqente, si ndiheshin më komod dhe anasjelltas. Mendoj se ata më vlerësuan, pa dashur të dukem arrogant, sepse unë jo gjithmonë luaja topat me ta. . Ata e dinin se mund të më besonin dhe të mbështeteshin tek unë. Kur dikush gjithmonë ju jep topin, ju nuk mund të relaksoheni dhe shkëputeni për një kohë nga përgjegjësitë tuaja. “Me mua, ata kishin ndjenjën se mund të mbështeteshin edhe te dikush tjetër, ” shpjegoi Higuain.


Shtuar 15.04.2021 17:38

Tags: , ,