Grupi i Socialistëve e Demokratëve në PE uron Ramën: Partitë të angazhohen në përpjekjet për integrimin

Grupi i Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Europian kanë uruar Partinë Socialiste për fitoren e zgjedhjeve parlamentare që u mbajtën më 25 prill.

Në mesazhin e tyre, grupi ka uruar kreun e PS-së Rama dhe u kanë bërë thirrje partive të angazhohen në integrimin e vendit në BE.

“Urime për fitoren e fortë në zgjedhje. Partitë të angazhohen në përpjekjet për integrimin”, thuhet në urim./albeu.com

Shtuar 27.04.2021 22:55