Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet regjistrohet mëngjesin e sotëm (FOTO LAJM)

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në ishullin e Kretës.

Mediat greke raportojnë se epiqendra ishte 44 kilometra në jug të Kassos dhe thellësia ishte 11.9 kilometra.

Javët e fundit Greqia po lëkundet vazhdimisht nga tërmeti dhe po goditen kryesisht ishujt e saj, por për fat të mirë pa shkaktuar dëme./albeu.com/

Shtuar 16.05.2022 07:49