Greqi, përdhunoi të bijën, babai tenton të vetëvritet

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Greqinë ku babi ka përdhunuar vajzën e tij 12 vjeçare dhe më pas ka tentuar të vrasë veten.

Pas analizave mjeko ligjore është konfirmuar se një 12-vjeçare në Kozani të Greqisë është përdhunuar nga i ati.

Rasti u bë i njohur për mediet kur mësuesit vunë re ndryshime në sjelljen e adoleshentes.

Aktualisht babai përdhunues ndodhet në spitalin e Florinës për trajtim mjekësor.

Ndërkohë 12-vjeçari është larguar nga mjedisi i saj familjar dhe është vendosur në një strukturë sociale nga autoritetet greke./albeu.com