Gol, asist dhe shtyllë! Arbnor Muja pjesë e 11-es më të mirë në Belgjikë (VIDEO)

Arbnor Muja po përjeton momentet më të bukura në karrierën e tij. Pas debutimit me kombëtaren shqiptare, menjëherë vëmendjen e ka rikthyer tek ekipi i tij Antëerp, kampioni i Belgjikës.

Në ndeshjen e fundit të fituar 0-3 në fushën e Westerlo, sulmuesi shqiptar zhvilloi në paraqitje shumë të mirë.

Në minutën e 67-të dhuroi asist për golin e dytë, ndërsa në të 83-n shënoi vetë golin e tretë.

Një papraqitje që është vlerësuar me notën 8.7 nga Sofascore, duke u bërë lojtari i dytë me notën më të lartë në formacionin  e javës së 7-të në Belgjikë ku merr pjesë edhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare.


Shtuar 18.09.2023 16:50