Gjykata Kushtetuse zbulon kur do të zhvillohet seanca për shqyrtimin e zgjedhjeve lokale të 2019

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën se ku do të zhvillohet seanca plenare për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019.

Mësohet se Kushtetuesja ka caktuar datën 23 qershor, për seancën plenare ku do të shqyrtohen zgjedhjet lokale.

Kujtojmë se PD dhe LSI të cilat nuk kanë marrë pjesë në zgjedhjet lokale dhe kanë çuar çështjen në Gjykatën Kushtetuese, duke kërkuar shpalljen e pavlefshmërisë së tyre dhe ripërsëritjen./albeu.com

 

 

Shtuar 26.05.2021 05:05