Fushata me turma në kohë pandemie, deklarata e fortë e Bushatit: Nuk do p*rdhja fare!

Nisja e fushatës dhe vazhdimi i saj me turma të mëdha njerëzish nga ana e PD është kritikuar shumë nga ekspertët e shëndetësisë.

Analisti Andi Bushati nuk është përballur në përballje me Alfred Prezën lidhur me fushatën që po zhvillohet në kohë pandemie.

I ftuar në emisionin “Open”, Bushati tha se i kuptonte qytetarët që dilnin në takimet me Bashën, duke mos e kurser as fjalorin.

“Nëse unë do të isha familjar i Ardit Gjoklajt dhe i minatorëve do të isha atje dhe nuk do pirdhja fare për virus,”-tha Bushati në fjalën e tij.

 

 

 

Shtuar 31.03.2021 09:03