Furnizoheshin në Holandë e Shqipëri, shkatërrohet grupi i drogës në Rumani

Një bandë droge e përbërë nga shqiptarë dhe rumunë është goditur gjatë një operacioni të zhvilluar ditën e sotme në Rumani.

Dyshohet se kreu i grupit të jetë një shqiptar. (Shiko Videon)

Banda kriminale e përbërë nga shqiptarë dhe rumunë kryente transportimin e drogës, më të cilën furnizohej kryesisht në Holandë dhe Shqipëri, siç raportojnë mediet e huaja.

Nëpërmjet kësaj bande sigurohej droga, ndërsa transportet i kryenin me motorë dhe makina, por që rezultonin t’i kishin të regjistruara në emër të të afërmve të tyre./Albeu.com/


Shtuar 5.02.2023 19:40