Fotoja e ditës! Demokrati nuk voton as Bashën e as Shehaj por për Sali Berishën (FOTO LAJM)

Ditën e sotme PD mbajti zgjedhjet brenda Partisë për të vendosur për kryetarin e saj në 4 vitet e ardhshme.

Deri më tani, Gara kryesohet ndjeshëm nga kryedemokrati Basha i cili ka marrë mbi 80% të votave të demokratëve.

Por jo të gjithë demokratët  ndihen të përfaqësuar, kjo pasi një demokrat në fletën e tij të votimit ka shtuar edhe një kandidat tjetër.

Bëhet fjalë për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe lideri historik i kësaj partie. /albeu.com/

 


Shtuar 13.06.2021 21:44