Fotoja e çuditshme e foshnjës me pilotin dhe zhdukja e bizhuterive, detaje të reja nga fundi tragjik i Carolinës

Detaje të reja bëhen me dije nga dëshmia e dytë e 32-vjeçarit, Babis Anagnostopulos. Sipas pilotit, Caroline po flinte para se ta vriste atë, në kundërshtim me atë që pretendonte fillimisht. Kujtojmë se në dëshminë e tij të parë ai përmendi se ata po grindeshin me 20-vjeçaren në natën fatale.

Por mediat greke kanë nxjerrë raportin mjekësor në lidhje me autopsinë e kryer ndaj 20-vjeçares së pafat, duke përllogaritur në detaje kohën kur vdiq ajo.

“Nga vlerat që më përmendni, unë konsideroj që rrahjet e zemrës nga 48 në 58, e cila regjistrohet nga ora 1:41 në 3:51 në 11 maj 2021, korrespondojnë me një periudhë gjumi. Unë konsideroj të njëjtën gjë për regjistrimi në 3:58 kur pulsimet janë 61 për minutë. Në 4:05 pulsi rritet me rreth 50 përqind të pjesës tjetër të personit gjatë pushimit. Besoj se në atë kohë personi ishte në një gjendje shumë të fortë stresi mendor ose fizik. Duke qenë se unë kam përcaktuar kohën e vdekjes në kohën e autopsisë së vendit në orën pesë deri në gjashtë nga ora 10 e cila ishte koha e autopsisë, unë e konsideroj të ekzaktësisht se periudha e mekanizmit të vdekjes u zhvillua nga ora 4:05 deri në 4:11. Në orën 4:11 është regjistrimi i fundit i orës inteligjente dhe besoj se vdekja ndodhi menjëherë pas kësaj. Nga nekopsia dhe autopsia arrita në përfundimin se procesi i vdekjes në të vërtetë zgjati disa minuta, domethënë se vdekja nuk ishte e menjëhershme”, thotë ekzaminuesi Mjekësor.

Fotoja që tërhoqi vëmendjen e autoriteteve policore

Përveç kërkimeve të Caroline për një natë hoteli në platformën booking.com, u gjet një foto që ka shqetësuar autoritetet hetimore.

Sipas SKAI, fotografia është realizuar në orën 12:00. për një arsye që nuk është sqaruar ende dhe tregon Babis Anagnostopulos në divan me vajzën, Lydia-n e vogël në krahë.

Sipas autoriteteve, fotografia është marrë nga aplikacioni që ajo kishte në celularin e saj që është i lidhur me kamerat.

Ishte në këtë kohë që ajo u tërhoq në dhomën e gjumit në papafingo pas një sherri me autorin.

Detaje të panjohura zbulohen nga burime policore në Newsbomb.gr në lidhje me krimin që tronditi kombin në Glyka Nera, me viktimën e Caroline 20-vjeçare dhe rrëfyesin e burrit të saj 33-vjeçar.

Ka disa elemente që kaluan “pa u vërejtur”, megjithatë, ato kanë rëndësinë e tyre.

Piloti 33-vjeçar kishte pohuar se grabitësit e dyshuar vidhnin bizhuteri nga shtëpia në Glyka Nera. Në të vërtetë, u zbulua se bizhuteritë mungonin në shtëpi. Por çfarë ndodhi me këto bizhuteritë kur nuk kishte grabitës? Nga hetimi policor u zbulua se autori 33-vjeçar i mori vetë bizhuteritë që gjendeshin në shtëpi, i vendosi në një qese dhe më pas i vendosi brenda motorit të tij. Pas disa ditësh dhe pasi ai tashmë ishte paraqitur tek Autoritetet për “grabitjen”, ai mori bizhuteritë nga serbratori i motorit të tij dhe i hodhi në koshin e plehrave. Në këtë mënyrë ai ishte i sigurt se i kishte eliminuar.

Autori pretendoi se vrasja ishte kryer nga “grabitësit” në prezencë të foshnjës, ndërsa policia kur hyri në shtëpi e gjetën fëmijën te nëna e tij e vdekur në papafingo (vendi ku ndodhi krimi). A është i vlefshëm ky version, megjithatë?

Sipas burimeve të policisë, në kohën e vrasjes së Caroline 20-vjeçare, foshnja nuk ishte në papafingo. Foshnja ishte në dhomën e ndenjes së shtëpisë në një kat tjetër. Sipas burimeve të sigurta, piloti 33-vjeçar së pari vrau gruan e tij në papafingo (ndërsa foshnja ishte në dhomën e ndenjes) dhe më pas zbriti, e mori fëmijën dhe e çoi në papafingo, ku e vendosi pranë kufoma e nënës së tij. Ai më pas priti që foshnja të binte në gjumë dhe kur u sigurua se ishte në gjumë, ai pastaj filloi kontaktet për të bindur policinë (të cilën ai më pas i telefonoi) se ishte grabitur. Departamenti i Hetimit të Vrasjeve rrëzoi në mënyrë thelbësore çështjen origjinale, e cila ishte bazuar në fjalët e pilotit, sipas të cilit vrasja e 20-vjeçares ndodhi para foshnjës. Kur oficerët e Policisë të Veprimit të Menjëhershëm u ngjitën në papafingo, ata panë një krim të “inskenuar”, pasi autori 33-vjeçar nuk hezitoi të përdorë as fëmijën e tij si “pjesë të inskenimit”.

Shtuar 20.06.2021 15:49