EMRI/ Ndahet nga jeta ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (FOTO LAJM)

Një ish-pjestar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka ndërruar jetë.

Bëhet fjalë për veteranin Musa Mala nga Komuna e Skënderajt, Musa Mala. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur, Zenel Shala përmes një postimi.

Ai ka thënë se Mala ka qenë një njeri me vlera të mëdha njerëzore e kombëtare dhe i ka shprehur ngushëllime familjes së tij.

Postimi:

Me dhimbje te madhe kete mengjes mora lajmin se paska ndrru jet bashkeluftetari yn Veterani I UCK- se  Musa Mala , ishte burr I beses ,  puntor , njeri me vlera te medha si njerzore ashtu edhe Kombetare, prehu ne paqe  Mus, ne emer te gjith bashkluftetarve te fshatit Kopiliq I shprehi ngushllimet mat sinqerta familjes Mala. I paharruar kujtimi per ty qofsh pej banorve te gjenetit Mus./albeu.com/


Shtuar 19.12.2021 12:33

Tags: ,