EMRAT/ Kush janë deputetët që do të vendosin fatin e Ilir Metës

Janë zbardhur detaje të reja nga nisma për të shkarkuar presidentin  Ilir Meta.

Burimet bëjnë me dije se mazhoranca është duke përdorur katër kandidatët për deputet në 25 Prill që nuk morën mandate.

Alket Hyseni do të mbajë postin e kryetarit të komisionit hetimor për këtë cështje, ndërsa nga ana e opozitës do të jetë Myslim Murrizi, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani. /albeu.com/

 


Shtuar 6.05.2021 20:35