Edhe Juventusi në garë për Dembelen

Garës për ta transferuar Ousmane Dembele i është futur edhe Juventusi, ka raportuar të martën “calciomercato”.

Sulmuesi francez është ende duke biseduar për vazhdim të kontratës që i skadon me Barcelonën në verën e vitit 2022.

Ai është në shënjestër të shumë klubeve të mëdha të Evropës, por ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij.

Demebele me Barcelonën ka kontratë deri në qershor të vitit 2022, ndërsa këtë sezon në 37 paraqitje ka shënuar dhjetë gola dhe ka kontribuar me katër asistime.


Shtuar 13.04.2021 20:38