E rëndë, aksidentohet autobusi me nxënës, 11 persona humbin jetën

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor në ishullin Java, në Indonezi.

Sipas mediave të huaja, aksidenti ka ndodhur mes qyteteve Depok dhe Lembang.

Autobusi i shkollës, i cili transportonte mbi 60 nxënës dhe mësues, u përplas me një makinë dhe tre motoçikleta.

Në mesin e pasagjerëve të vdekur, ka nëntë gjimnazistë dhe një profesor.

Gjithashtu, janë 13 të plagosur rëndë.


Shtuar 12.05.2024 07:36