E pafuqishme dhe me gafa, Shqipëria mposhtet nga Anglia (VIDEO)

Shqipëria nuk ja ka dalë dot përballë Anglisë në ndeshjen e dytë të kualifikueseve për Botërorin Katar 2022, shkruan Albeu.com.

Kuqezinjtë rezistuan deri në minutën e 37′ kur Kane realizoi me kokë, shkruan Albeu.com.

Në të dytën një gafë e Gjimshitit i dhuron golin e 2 anglezëve të cilët realizuan me Mount duke mbyllur shifrat përfundimare 0-2.

Anglia u ngjit në kuotën e 6 pikëve, ndërkohë që Shqipëria që mban vendin e 2 me 3 pikë do të luajë pas 3 ditësh me San Marinon në transfertë. /albeu.com/

Shtuar 28.03.2021 07:03