E FUNDIT/ Rama nuk ndalet, gati 60 mijë vota para opozitës në rang kombëtar (FOTO LAJM)

Vazhdon me ritme të shpejta numërimi i votave në Shqipëri ku deri më tani prej nga orët e para të mëngjesit kryeson ndjeshëm PS.

Deri më tani, ora (16:20) PS kryeson me 76 mandate e ndjekur nga PD me 57 mandate, LSI 5, PSD 2 mandate.

Por si është gjendja mes PS dhe opozitës në shifra?

PS: 48. 79 % – 76 mandate/ 386 470 vota

PD: 39.29% – 57 mandate/311 206

LSI: 7.02 %- 5 mandate/ 55 835 vota

PSD: 2.13 % – 2 mandate/ 16 835 vota

Nëse bejmë një llogaritje të thjeshtë mes PS dhe opozitës (328 041 vota PD+LSI) kemi një diferencë prej 58 mijë e 429 mijë vota në favor të Edi Ramës. /albeu.com/

 


Shtuar 26.04.2021 16:42