E FUNDIT/ Ku janë autoritetet? Zjarri hyn në Parkun e Llogarasë

Flakët e zjarrit sot kanë hyrë në Parkun  e Llogarasë në Vlorë.

Burimet bëjnë me dije së është djegur zona e njohur si Gropat e Piri dhe se flakët po vazhdojnë të përpijnë tërrenin.

Autoritetet prej disa ditësh thonë se situata është nën kontroll, por zjarri vazhdon të marr para pyllin. Aktualisht ushtarët janë tërhequr, mungon gjithashtu ndërhyrja nga ajri. /albeu.com/

 

 


Shtuar 6.08.2021 10:15