E FUNDIT/ Alarm për bombë në Paris

Parisi është në alarm për bombë. Sipas mediave franceze, trafiku hekurudhor u ndërpre, ndërsa stacioni Gare du Nord është evakuuar pas një alarmi për bombë.

Mësohet se policia u ka kërkuar të gjithë qytetarëve të largohen nga stacioni I trenit që lidh veriun e vendit me kryeqytetin francez dhe bllokoi të gjitha autokolonat për kontrolle.

Vijon… /albeu.com/

 


Shtuar 27.10.2021 17:42