E BUJSHME/ Sarri kontaktohet nga skuadra legjendare

Fenerbahce ka kontaktuar me Maurizio Sarrin dhe do të vazhdojë bisedimet me ish-trajnerin e Napolit dhe Juventusit javën e ardhshme.

Fenerbahce ka shkarkuar Erol Bulut dhe ia ka besuar stolin Emre Belozoglut si trajner të përkohshëm për 10 ndeshjet e mbetura.

Ajansspor pretendon se klubi ka kontaktuar Sarrin dhe presidenti Ali Koc i ka ofruar trajnerit nga Firence një punë në Turqi.

Raporti thotë se Sarri dhe ekipi turk janë afër arritjes së një marrëveshje dhe do të kenë një takim tjetër javën e ardhshme për të përpunuar detajet e një marrëveshje të mundshme.

Sarri ka qenë i lidhur me një kthim në Serie A edhe javët e fundit, me thashethemet e një kthimi të papritur në Napoli, ose për të zëvendësuar Paulo Fonsecan në Romë.


Shtuar 26.03.2021 22:45