Digjen dy banesa e qindra rrënjë ullinj në Rrogozhinë

Ditën e sotme janë përfshirë nga flakët dy banesa në fshatin Spanesh të bashkisë Rrogozhinë.

Burimet bëjnë me dije se nga zjarri janë djegur, shkrumbuar dy banesa dhe janë djegur 250 rrënjë ullinj shekullor dhe qindra pemë frutore.

U desh ndërhyrja e shërbimit zjarrfikës për të shmangur djegien e dhjetëra banesave. /albeu.com/


Shtuar 3.10.2021 19:21