Deri në 1 milion euro! Klodiana Lala tregon sa paguhet një vrasës me pagesë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar në emisionin “Opinion” se sa paguhet një vrasës me pagesë në Shqipëri.

Lala tha se pagesa varion nga 5 mijë euro për atentate paralajmëruese dhe shkojnë deri në 1 milionë euro kur duhet të eliminohet një bos krimi.

Gazetarja tha se vetëm për vrasjen e Behar Sofisë janë shpenzuar rreth 200-250 mijë euro.

“Fillojnë nga 5 mijë euro kur bëhen atentat thjeshtë për të paralajmëruar dhe deri në shuma që shkojnë deri në 1 milionë euro kur janë bosë të krimit. Rasti i Behar Sofisë, vetë tek katërshja e arrestuar ka shkuar 200-250 mijë euro dhe para e shpenzuar për atentatin dhe ai nuk mori as paratë.”-tha Lala./Opinion.al

 

 

 


Shtuar 15.03.2021 22:40