COVID-19 nuk njeh moshë, humb jetën pas infektimit infermierja shqiptare vetëm 28-vjeç

COVID-19 i ka marrë jetën një infermierie shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Viktima është Lindita Alimi vetëm 28-vjeçe dhe lajmi bëhet i ditur nga shoqata e infermierëve të Shqipërisë, të cilët i shprehin ngushëllimet familjes së viktimës.

Postimi i Shoqatës së Infermierëve të Shqipërisë:

Nderron jete ne moshe te re Infermierja Lindita Alimi 28 vjece nga Kerćova, Maqedonia e Veriut.

E prekur nga covid-19 nuk mundi ta fitonte betejen me armikun vdekjeprures.

Shoqata e Infermiereve te Shqiperise i shpreh ngushellime te perzemerta familjes dhe kolegeve te Lindites. /albeu.com/

 

 


Shtuar 14.08.2021 10:49