Coutinho del në shitje, ku pritet të shkojë?

Philipe Coutinho do të shitet gjatë kësaj vere nga Barcelona.

Mesfushori brazilian nuk ka arritur të bind trajnerin Ronald Koemna i cili nuk llogarit në shërbimet e Coutinhos.

28-vjeçari këtë edicion në La Liga ka luajtur 328 minuta duke shënuar dy gola dhe dy asistime.

Coutinho u transferua në vitin 2018 nga Liverpooli, për 145 milionë euro.

Interesim për Coutinhon, ka shprehur Arsenali që e ka kërkuar në formë huazimi.

Coutinho ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2023.


Shtuar 21.03.2021 17:37