Chelsea bën detyrën ndaj Portos, një hap drejt gjysmëfinaleve (VIDEO)

Chelsea ka 0-2 sfidën e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Portos.

Në minutën e 32-të, Blutë e zhbllokuan rezultatin me Mason Mount.

Një gabim të skuadrës vendase e shfrytëzoi Benjamin Chilwell, i cili e kaloi edhe portierin dhe e shënoi golin e dytë (85’).

Ndërkohë ndeshja e kthimit luhet më 13 prill në Londër.


Shtuar 7.04.2021 23:04