Bullizohej nga moshatarët, 14-vjeçari shqiptar në Greqi i jep fund jetës

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi, ku një 14-vjeçar shqiptar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë.

Mediat greke raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Aiginas, ku 14-vjeçari me origjinë shqiptare i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në pemë.

Raportohet se adoleshenti bullizohej dhe ndodhta kjo e ka çuar që të ndërmerrte dhe aktin ekstrem.

I mituri i ka lënë një letër familjes pak para se t’i jepte fund jetës.

Edhe pse bëhet fjalë për vetëvrasje, autoritetet greke po hetojnë për shkaqet që kanë çuar 14-vjeçarin në këtë akt ekstrem.


Shtuar 24.09.2023 15:25