Gruaja ishte në dijeni, Bill Gates bënte çdo vit pushime me ish-të dashurën (FOTO LAJM)

Pas divorcit të miliarderit Bill dhe Melinda Gates, kanë dalë në pah edhe disa “marrëveshje” të çuditshme mes tyre. Kështu, shefi i Microsoft mund të kalonte çdo vit, një fundjavë me ish-të dashurën e tij sipërmarrëse, Ann Winblad.

65-vjeçari dhe kapitalistja Winblad, 70-vjeç, ishin të lidhur në vitet ’80, por u ndanë në 1987, në të njëjtin vit kur Bill u takua me gruan e ardhshme Melinda.

Pas ndarjes miqësore, çifti mbajti një miqësi të fortë dhe në vitin 1997 në TIME Magazine, Bill tha: “Kur isha duke menduar për martesën me Melinda, unë thirra Ann dhe kërkova miratimin e saj.”

Ajo e miratoi martesën e tyre dhe ish të dashuruarit vazhduan pushimet e tyre tradicionale vjetore.

”Kur takohemi, ne ndajmë mendimet tona për botën dhe veten tonë”, thotë Ann.

Divorci i Bill dhe Melinda do të jetë një nga divorcet më të shtrenjta në histori dhe çifti do të ndajë një pasuri prej 130 miliardë dollarësh.


Shtuar 5.05.2021 13:17