Asambleja e OKB-së votoi pro rezolutës për gjonicidin në Srebrenicë, Vuçiç mbështillet me flamurin e Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sot është munduar që të ofrojë argumente kundër Rezolutës për Përkujtimin e Gjenocidit në Srebrenicë të ndodhur në vitin 1995, por pa sukses.

84 vende të botës kanë dhënë përkrahjen e tyre për Rezolutën qe kthen 11 korrikun në Ditë Ndërkombëtare për Përkujtimin e Gjenocidit në Srebrenicë.

Pas votimit dhe miratimit të Rezolutës, Vuçiç ka publikuar një fotografi teksa mban flamurin e Serbisë në shpinë. Afër tij gjendet edhe Marko Gjuriq.

“Krenar për Serbinë time!”, ka shkruar Vuçiç në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Александар Вучић (@avucic)


Shtuar 23.05.2024 19:10