Biznesmeni Erjon Mane denoncon skandalin: Si çdo ditë të shtunë marr gjoba

Kreu i shtetit Ilir Meta ka dalë sot në një tjetër konferencë për shtyp, ndërsa ka publikuar mesazhin e një sipërmarrësi, që ishte kërcënuar dhe gjobitur me gjoba nga institucionet, vetëm se kishte postuar një foto të një politikaneje në ‘Facebook’.

Fjala e biznesmenit:

Përshendetje të gjithëve. Do të thoni ju përse unë iu drejtova Presidencës. Pai nuk gjeta zgjiodhje te drejtoria e posacme, u drejtova personit që mbron kushtetutën e vendit. 12 maj 2020, pas një takimi i zhvilluar në presidencë. Kemi bere një takim në lidhje me vështirësitë e këtij sektori për shkak të pandemisë. Unë marr çdo ditë të shtunë, gjoba të herëpashershme nga autoritetet rrugore. Duke i thene pse i marr këto gjoba. Më kanë thënë drejtohuni gjykatës e njëtja situatë më ndodhi ditën e shtunë. Marr nëj mesazh nga polica dhe më thonë shoferi që më kanë ndalur te 21 dhe e kanë lënë. Pas dy minutash e kanë ndaluar sërish dhe i kanë thënë na duhet tahografi. Pastaj e kanë lënë dhe e kanë ndalur për herë të tretë. Personi që jepte urdhrat thoshte ma dërgo urgjentisht gjobën me mesazh. Me qetësi i tahshë dërgoja. Deri këtu e lashë me kaq. Kalojmë në bisedën e radhës. Ky eshte Blendi Gonxhe, ky është numri për ta verifikuar.

Për të gjetur zgjidhjen e menjëhershme dhe për tu qetësuar dhe vetë i shkruaj: Mirmëngjesi, shpresoj që kjo të marri fund një ditë. Sa herë merrja gjobë më thoshin që ne nuk na ka lajmëruar MIE. Faleminderit i them dhe ditë të mbarë.


Shtuar 19.04.2021 17:52