Berisha merr lajmin e hidhur gjatë “Foltores” virtuale në SHBA (VIDEO)

Ish-kryeministri Berisha ka marrë një lajm të hidhur gjatë mbajtjes së fjalës së tij në “Foltoren” virtuale në Shtetet e Bashkuara.

Berisha ka mësuar se një prej miqve të tij, ish-senatori dhe ish-kandidati për president të SHBA, Bob Dole, ka ndërruar jetë.

Reagimi i Sali Berishës:

I hidhur është lajmi që sapo mora, ndarjen nga jeta të një prej miqve më të shquar të miqve të kombit shqiptar, kandidatit për ish president të SHBA-ve dhe ish-senatorit Bob Dole.

Ju ftoj të mbajmë një minutë heshtje për nder të këtij miku që borxhit nuk i dalim kurrë për mbështetjen e jashtëzakonshme që u dha shqiptarëve në Shqipëri Kosovë dhe kudo./albeu.com/


Shtuar 5.12.2021 18:51