Lloris do të rinovojë me Tottenham deri në 2023

Siç theksohet nga Anglia, Tottenham ka avancuar shumë negociatat me Hugo Lloris për rinovimin e kontratës së tij. Pavarësisht se ka mbushur moshën 34-vjeçare, francezi ka qenë një ndeshje me të gjithë trajnerët që kanë zënë stolin e Spurs dhe nga klubi që duan të shpërblejnë karrierën e tij.

Portieri nga ana e tij është shumë i lumtur në Londër dhe prioriteti i tij ka qenë gjithmonë të vazhdojë në Londër.

Kontrata skadon qershorin e ardhshëm dhe marrëveshja e re do të zgjasë deri në verën e vitit 2023, duke ruajtur kushtet aktuale kontraktuale. /albeu.com


Shtuar 5.12.2021 18:59