Barcelona piketon ish-trajnerin e tyre si zëvendësuesin e Xavit

Barcelona thuhet se dëshiron të zëvendësojë Xavi me ish-trajnerin, Luis Enrique.

Enrique, i cili aktualisht është në krye të kombëtares spanjolle, kaloi tetë vjet gjatë karrierës së tij si lojtar në Camp Nou. Ai u kthye si trajner 10 vite më vonë dhe gëzoi suksesin vendas dhe aktual me klubin.

Ai fitoi nëntë trofe përpara se të ndahej me Barcelonën në vitin 2017. Xavi, i cili aktualisht po lufton si trajner te Barça, thuhet se mund të zëvendësohet nga Enrique. Sipas raportimeve, puna e Xavi është vënë nën një shqyrtim të ashpër pasi Barcelona nuk mundi të kalonte për herë të dytë grupet e Champions League./ h.ll/albeu.com

 


Shtuar 29.10.2022 11:31