“Balsami i shpirtit tim”, Stresi në zi, humb personin e shtrenjtë të familjes: Të kam borxh jetën

Reperi i njohur, Stresi ka humbur një prej personave të tij më të shtrenjtë ditën e sotme, gjyshin e tij.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Stresi, përmes një postimi në Instagram, ku e ka e ka falenderuar për gjithçka që ai ka bërë për të.

I përlotur, këngëtari është shprehur se do t’i mungojë shumë prania e tij.

“Ali Mulaj të kam jetën borxh. Shpirti im ti qofsh i xhenetit. Gjyshi im më ke kput zemrën. Faleminderit që më ngjite emrin Arkimed, faleminderit gjysh për çdo rregull që ti theve që prindërit e mi të dhan për mu. Gjysh ti ishe balsami i shpirtit tim. Do të dua gjithë jetën time. Prehu në paqe Gjysh”, ka shkruar ai.

“Mjeshtri i Madh”, Ali Mulaj u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare. Ai ka qenë një nga themeluesit e Ansamblit “Dardania” dhe njihet nga të gjithë për pjesëmarrjet e shumta në festivalet kombëtare./albeu.com/


Shtuar 21.11.2021 22:35