Avioni largohet nga pista dhe merr flakë para se të ngrihet, momenti kur pasagjerët ikin me vrap (VIDEO)

Përplasja ndodhi në aeroportin ndërkombëtar Chongqing në Kinën jugperëndimore dhe goditi një aeroplan të drejtuar nga Tibet Airlines.

Të 113 pasagjerët dhe 9 anëtarët e ekuipazhit u shpëtuan për mrekulli, teksa ata shihen duke u larguar me vrap. /albeu.com/