Autobusi u përfshi nga flakët, shoferi hero shpëton 25 fëmijët që ndodheshin brenda

25 fëmijë janë shpëtuar për mrekulli ditën e sitme, përpara se një autobus të digjejn në një tunel në superstradën që lidh Leccon dhe Sondrion, në Itali.

Aksidenti që mund të kishte përfunduar me pasoja të rënda u parandalua nga shoferi, i cili kur vuri se se autobusi po merrte flakë, menjëherë nxorri fëmijët jashtë dhe u largua.

Pesë ekipe të zjarrfikësve nga deteksioni Lecco dhe Bellano ndërhynë për të shuar flakët. Tashmë zjarriu është shuar dhe lëvizja në zonë bëhet normalisht./albeu.com

Shtuar 13.07.2021 15:41