Asnjë vdekje dhe 8 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 8 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë viktimë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë së njëjtës periudhë janë shëruar dhe 6 qytetarë, ndërsa nurmi i rasteve aktive është 323.

Po ashtu, sipas të dhënave të MSH-së, në 24 orët e fundit janë dhënë 344 doza të vaksinës anti-COVID./albeu.com

 


Shtuar 13.12.2021 15:04